2015

ZASŁUŻENI DLA TRANSPORTU

[Tekst i zdjęcia pobrane ze strony internetowej Urzędu Miasta Szczecin]

12 pracowników Szczecińskiego Przedsiębiorstwa Autobusowego „Klonowica” Sp. z o.o., otrzymało odznaczenia w uznaniu ich zasług oraz stażu pracy w komunikacji miejskiej. Uroczystość przyznania odznaczeń odbyła się 10 lutego br., w Urzędzie Miasta Szczecin.

Wieloletnia praca osób związanych z SPA „Klonowica” została zauważona i doceniona przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Z inicjatywy Prezesa Zarządu oraz Przewodniczącego Rady Nadzorczej Spółki, Wojewoda Zachodniopomorski wystąpił do Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej z wnioskiem o uhonorowanie wyróżniających się pracowników Medalem za Wieloletnią Służbę oraz do Ministra Infrastruktury i Rozwoju o przyznanie odznaki honorowej „Zasłużony dla Transportu Rzeczpospolitej Polskiej”.

W imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej aktu dekoracji dokonał Ryszard Mićko Wicewojewoda Zachodniopomorski.
– Serdecznie gratuluję wszystkim odznaczonym, ponieważ to oni są największym kapitałem w takich spółkach. Są to ludzie, rzetelnie i solidnie wykonujący swoją pracę, która potem wpływa pozytywnie na wizerunek firmy. Dziękuję wam za waszą postawę i codzienną pracę. Jesteście wzorem dla swoich młodszych koleżanek i kolegów– mówił Ryszard Mićko Wicewojewoda Zachodniopomorski.

Gratulacje odznaczonym złożył również Piotr Krzystek Prezydent Szczecina. – Komunikacja to punktualność oraz wiele rzeczy, o które trzeba zadbać. Do tych zadań potrzebne są odpowiednie osoby i właśnie takie osoby, otrzymają dzisiaj odznaczenia. Dziękuję Wam za wasze zaangażowanie w pracę oraz za poważne podchodzenie do swoich obowiązków, ponieważ praca w komunikacji to duża odpowiedzialność – powiedział Piotr Krzystek Prezydent Szczecina – Życzę Wam kolejnych lat pracy, dającej satysfakcję i zadowolenie, a będącej jednocześnie korzyścią dla wszystkich mieszkańców naszego miasta.
Wśród odznaczonych są zarówno mechanicy, którzy od lat dbają o jakość taboru autobusowego oraz sprawne usuwanie ewentualnych awarii, jak również kierowcy, którzy w swoim dorobku zawodowym mają przejechane ponad milion kilometrów. Medal za Wieloletnią Służbę jest nadawany za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie Państwa. Medal otrzymało czterech pracowników SPA „Klonowica”. Złoty otrzymał Pan Andrzej Lachowicz, natomiast 3 srebrne medale otrzymali panowie : Krzysztof Putiatycki, Jacek Remiszewski oraz Robert Świderski. Osoby te od lat wdrażają nowe rozwiązania techniczne obniżające koszty funkcjonowania spółki, unowocześniają organizację i system pracy, modernizują technologię napraw i podnoszą standard przewozów pasażerskich. Z kolei odznaka „Zasłużony dla Transportu Rzeczypospolitej Polskiej” to zaszczytne, honorowe wyróżnienie nadawane pracownikom transportu, którzy szczególnie przyczynili się do osiągnięć i rozwoju tej dziedziny gospodarki narodowej. Odznakę otrzymało 8 pracowników Spółki SPA „Klonowica”: Paweł Baczyński, Marek Gajewski, Henryk Kuchciński, Andrzej Mordak, Janusz Niedośpiał, Andrzej Olbiński, Janusz Rokosa, Janusz Węgrzyn. Ich profesjonalizm i zaangażowanie w pracę są nieocenione. To dzięki nim szczecinianie mogą czuć się bezpiecznie w autobusach komunikacji miejskiej i mogą być pewni, że punktualnie i bez przeszkód dojadą do celu.

Szczecińskie Przedsiębiorstwo Autobusowe „Klonowica” Spółka z o.o. jest spółką która powstała w 1999 w celu zaspokajania potrzeb mieszkańców Gminy Miasto Szczecin w zakresie lokalnego transportu zbiorowego – autobusowej komunikacji zbiorowej. Spółka powstała w wyniku wyodrębnienia zorganizowanej części przedsiębiorstwa z ówczesnego Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego. Zajmuje się świadczeniem usług przewozów pasażerskich na liniach komunikacji miejskiej w Szczecinie oraz gminach Dobra Szczecińska i Kołbaskowo. Aktualnie obsługuje 22 linie dzienne oraz 5 linii nocnych na których w roku 2014 wykonano ponad 6,5 mln km. Na dzień dzisiejszy posiada 105 autobusów marek MAN, Volvo, Solaris. Zatrudnia 302 osoby, w tym 215 kierowców autobusów, 60 osób na stanowiskach robotniczych zaplecza technicznego oraz 27 osób pracujących w administracji.


NOWE SOLARISY

20 marca 2015r. wprowadziliśmy do obsługi pasażerskiej nowe autobusy przegubowe SOLARIS URBINO 18 o numerach bocznych 1590 i 1591.
To bardzo nowoczesne pojazdy spełniające najnowsze normy unijne – dotyczące emisji spalin (EURO VI), a także dostępności dla osób niepełnosprawnych (pojazdy wyróżniają się zdecydowanie większą powierzchnią przeznaczoną dla osób niepełnosprawnych i wózków).


KONIEC OBSŁUGI LINII 703 i 704

Od 4 kwietnia 2015r. przestajemy obsługiwać linie 703 i 704 – dowożące pasażerów do hipermarketu TESCO.


KLUB MILIONER

23 maja 2015r. KLUB MILIONER działający przy SPA “KLONOWICA” zorganizował pożegnanie odchodzących na emeryturę :
Pana Janusza Rokosy i Pana Zbigniewa Jabłońskiego.


ZAWODY WĘDKARSKIE

W dniu 3.10.2015r. odbyły się zawody wędkarskie o puchar Prezesa SPA “KLONOWICA”.

Wyniki (pierwsza dziesiątka) :

Imię i nazwiskoWaga / punktyMiejsce
DAMIAN WOJCIECHOWSKI80001
MARIUSZ KOZIARSKI63902
ANDRZEJ MIELKO 46003
PIOTR GAJOS 42604
EUGENIUSZ ADAMCZYK 36805
MAREK SMAGA 31206
JÓZEF KOWARSKI 20337
IRENEUSZ KOLATA 20208
KRZYSZTOF REREK 20009
BOGDAN PAŁCZYŃSKI 192010

Reprezentacja SPA “KLONOWICA” (od lewej) :
Marek Smaga, Adam Koper, Eugeniusz Adamczyk, Jan Cybulski, Bogdan Węgrzynowski, Krzysztof Rerek, Tomasz Kostek i Władysław Wojtiuk (w środku).

Pan Prezes Krzysztof Putiatycki wręczył puchar zwycięzcy zawodów – Panu Damianowi Wojciechowskiemu :


KRĘGLE

W dniu 21.11.2015 r. na zaproszenie ZWiK Szczecin wzięliśmy udział w turnieju gry w kręgle.
Zawody odbyły się w Stargardzie Szczecińskim. Nasza reprezentacja w składzie (na zdjęciu od lewej) :
Roman Węgierski , Patryk Zając , Krzysztof Putiatycki i Maciej Korzański
zajęła drugie miejsce.


DZIĘKUJEMY ZA WSPÓŁPRACĘ

Dnia 12.03.2015r. odbyło się spotkanie z odchodzącymi na emeryturę :
Panem Sławomirem Kaźmierowskim , Panem Wacławem Dutkiewiczem , Panią Marią Ożarowską , Panem Andrzejem Krupą i Panem Januszem Gajochą.

Dnia 30.03.2015r. na emeryturę odeszła Pani Irena Chmielewska.

Dnia 31.03.2015r. na emeryturę odszedł Pan Zbigniew Jabłoński.

Dnia 31.03.2015r. na emeryturę odszedł Pan Janusz Rokosa.

Dnia 15.05.2015r. na emeryturę odszedł Pan Piotr Kędziora.

Dnia 11.12.2015r. odbyło się spotkanie z odchodzącymi na emeryturę :

Panem Antonim Jackowskim , Panem Jerzym Ciesielskim , Panem Andrzejem Olbińskim i Panem Mirosławem Kąkolem.