Pierwsi wiosenni goście odwiedzili w 2017 zajezdnię autobusową przy ulicy Klonowica. Prawie 30 osobowa grupa przedszkolaków przyjechała do Szczecina aż z Gryfina i dowiedziała się wielu przydatnych rzeczy związanych z bezpieczeństwem i zasadami podróżowania komunikacją miejską.

Dzieci z Przedszkola numer 5 w Gryfinie dowiedziały się co dokładnie dzieje się na zajezdni autobusowej, jakie są zadania jej pracowników. Poruszone zostały sprawy związane z bezpiecznym dojściem do przystanków oraz zasady zachowania się na nich. Młodzi pasażerowie dowiedzieli się także czego nie wolno robić w autobusach i tramwajach. Okazuje się bowiem, że nie każdy zna podstawowe reguły, a niektórzy nie wiedzą nawet o konieczności kasowania biletu. Ogromnym przeżyciem dla uczestników spotkania była prawdziwa kontrola biletowa i otrzymanie odznaki wzorowego pasażera. Atrakcją był przejazd autobusem przez myjnię i warsztat, a także możliwość zajęcia fotela kierowcy i użycie klaksonu.

Akcja została zapoczątkowana w S.P.A. „Klonowica” Sp. z o.o. w 2013r. , a zainteresowanie przerosło nasze oczekiwania. Zajezdnię przy Klonowica odwiedziło w 2016 roku 13 grup. Dzieci podczas spotkań otrzymują ulotki z informacjami o zasadach bezpieczeństwa, odznaki wzorowego pasażera, a także drobne upominki. Od roku 2016 „Pasażer od przedszkola” organizowana jest we współpracy z ZDiTM Szczecin.

Spółka autobusowa Klonowica serdecznie zaprasza zainteresowane spotkaniami grupy przedszkolne i klasy początkowe szkół podstawowych.

Szczecińskie Przedsiębiorstwo Autobusowe KLONOWICA Sp. z o.o, ul. Klonowica 3c
Sekretariat, tel. 91 432 84 00,  sekretariat@spak.pl

PANIE I PANOWIE

Szczecińskie Przedsiębiorstwo Autobusowe Klonowica Sp. z o.o.
ul. Klonowica 3c 71-241 Szczecin, poszukuje osób, które chciałyby wykonywać zawód
kierowcy autobusu.

Informujemy, że skierujemy chętnych na kurs kat. „D”
prawa jazdy, pokryjemy jego koszt oraz zagwarantujemy zatrudnienie.

Szczegółowych informacji udziela Dział Kadr o Płac pok. 7 w godz. 07:00 – 15:00
tel. 091 432-84-14 lub 091 432-84-13

SPA ”Klonowica” Sp. z o.o. w Szczecinie zatrudni osoby posiadające uprawnienia do wykonywania zawodu kierowcy autobusu.
Wymogi jakie musi spełniać osoba ubiegająca się o pracę na stanowisko kierowcy autobusu:
– ukończone 21 lat,
– zaświadczenie z sądu potwierdzające, że wobec kandydata na kierowcę nie został orzeczony prawomocnym wyrokiem zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych,
– prawo jazdy kategorii „D” z wpisem potwierdzającym odbycie kwalifikacji  wstępnej lub szkolenia okresowego,
– aktualne orzeczenie psychologiczne i lekarskie o braku przeciwwskazań do wykonywania pracy na stanowisku kierowcy autobusu.

Osoby z uprawnieniami zostaną zatrudnione na trzymiesięczny okres próbny.
Po okresie próbnym zawieramy umowę na czas nieokreślony.

Szczegółowych informacji udziela dział kadr pod numerem tel. 91 432 84 14.